Jak nie dać się oszustom

Dużą popularnością w ostatnim dziesięcioleciu cieszy się tak zwana telesprzedaż (zwana częściej telemarketingiem). Jest to forma sprzedaży polegająca na wydzwanianiu do klientów i oferowaniu wyrobów, którymi teoretycznie mogą być oni zainteresowani. Ta forma sprzedaży stała się szczególnie rozpowszechniona w obrębie sieci telefonów przewodowych, do których istnieje szeroki dostęp i łatwość uzyskania danych abonenta.

<img src="0" style="max-width:400px;float:left;padding:10px 10px 10px 0px;border:0px;”> Znane są już powszechnie oszustwa, jakich dopuszczały się firmy telefoniczne proponujące korzystne abonamenty oraz usługi telefoniczne, które okazywały się nie tylko bardziej kosztowne od standardowych ale i trudne do wycofania. Podstawowym problemem okazywał się zakres kompetencji konkurujących ze sobą przedsiębiorstw telekomunikacyjnych oraz kwestie związane z formułowaniem umów w taki sposób, iż skutkami oraz wszelkimi konsekwencjami obarczany był klient.

Jak w obecnej sytuacji to wygląda

Zachwalana podczas spotkań jakość i wyjątkowość towarów nijak ma się do rzeczywistości i jest zwyczajnym nabijaniem klienta w butelkę. Bywa jednak, że chociaż produkt jest dobry oraz jego walory i cena nie pozostają w sferze ewidentnego oszustwa, to metody zdobywania klientów pozostawiają wiele do życzenia. Nierzadko zdarza się, że klienci są wabieni na spotkania atrakcyjnymi promocjami lub obietnicą prezentów bądź gratisów, które podczas spotkania okazują się bonusem wymagającym zakupu towaru.

Zdarzają się też przypadki umawiania spotkań w zupełnie innym celu, który staje się oczywisty dopiero w momencie zjawienia się na spotkaniu, a dzwoniący zakładają, że skoro klient dotarł na miejsce to już sobie posłucha oraz nie wyjdzie. Takie postępowanie powoduje co oczywiste poczucie oszukania u osób fatygujących się oraz sprawia, iż ich poziom zaufania do takiej formy sprzedaży znacząco spada.

Obecne regulacje uniemożliwiają już taką formę oszustwa, ale istnieją inne techniki wymuszeń uwzględniające między innymi umawianie spotkań handlowych (dodatkowe informacje pod tym adresem: http://www.targetmarketing.pl/call-center/umawianie-spotkan/index.php).

Spółki handlowe korzystają z usług niezależnych call center (więcej informacji pod tym adresem: http://www.targetmarketing.pl/call-center/rozwiazania-call-center/index.php), których rolą jest umawianie spotkań handlowych, na których prezentowane są produkty oraz możliwy jest ich zakup. Nierzadko są to produkty oferowane tylko w takiej formie sprzedaży (kto bowiem kupi garnki bądź kołdry za 1200 zł, jeśli w sklepie obok domu może je dostać za 10-20% tej ceny).

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s