Jak wygląda praca w call center

Przeglądając oferty pracy (więcej na stronie), coraz częściej można się natknąć na oferty pracy w call center (więcej informacji tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/rozwiazania-call-center/index.php). Najczęściej poszukiwani są pracownicy do obsługi call center świadczącego usługi o charakterze handlowym, finansowym bądź również ubezpieczeniowym. Wspomniana oferta skierowana jest zazwyczaj do młodych ludzi, niekoniecznie posiadających doświadczenie w pracy tego typu, bowiem rekrutowany w takim charakterze pracownik uczestniczy w odpowiednim szkoleniu, w którego wyniku zdobywa on niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania tego zawodu.

Praca nie dla wszystkich

Praca na stanowisku call center nie jest pracą dla wszystkich. Potrzebuje ona bowiem dużej odporności na stres oraz wywieraną presję, jak również wysokich zdolności interpersonalnych i adaptacyjnych u takich osób. Nierzadko wiąże się też ze zmianowym czasem pracy oraz koniecznością wykonywania własnych obowiązków zawodowych w dużej grupie ludzi. Z tego też powodu, nie jest to praca, którą wykonuje się do końca swojego życia. Bardzo szybko zajęcie to doprowadza bowiem do powstania syndromu wypalenia zawodowego, a tym samym do znaczącego obniżenia efektywności realizowanych działań.

Możliwości zarobkowe w tego typu pracy zazwyczaj nie są duże oraz kształtują się w różny sposób dla poszczególnych segmentów rynku. Stosunkowo najwięcej zarobić mogą osoby aktywnie zajmujące się sprzedażą towarów i usług, co oczywiste pod warunkiem generowania przez nie takiej sprzedaży na określonym w planach sprzedażowych (więcej szczegółów na stronie WWW) poziomie. Dobra sprzedaż przekłada się na możliwość uzyskania atrakcyjnych premii, a to w znaczący sposób motywuje oraz napędza do działania pracowników call center.

Więcej materiałów jest dostępnych na tej stronie WWW: http://pl.wikipedia.org/wiki/Infolinia

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s