Praca w świecie w telemarketingu

cati

telemarketing (więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) jest zajęciem niełatwym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych predyspozycji, związanych przede wszystkim z łatwością nawiązywania konwersacji oraz otwartości komunikacyjnej. Żeby podjąć pracę w telemarketing (szczegóły można znaleźć tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u, niezbędnym jest też posiadanie wielu zdolności, w celu prowadzenia rozmów na możliwie wysokim poziomie i z jak najbardziej satysfakcjonującym jej efektem.

Żeby praca w telemarketing (więcej można znaleźć na tej stronie: <a href="http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php”>http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (więcej szczegółów na tej stronie) była zadowalająca, poza określonymi cechami charakteru oraz często wrodzonymi predyspozycjami, zadbać należy także o właściwe przygotowanie merytoryczne do wykonywania tego zawodu. Brak wiedzy oraz kompetencji powoduje bowiem nie tylko stres osoby pracującej w telemarketing (więcej znajdziesz tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (dodatkowe informacje tutaj), lecz również w znaczącym stopniu wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy, co w skrajnych okolicznościach wywołać może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje dany telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje wiele firm specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń oraz kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o zawód telemarketera. W czasie takiego szkolenia dowiedzieć mogą się one o:

• sposobach radzenia sobie z trudnymi rozmowami, takimi jak zastrzeżenia oraz niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, trudne pytania oraz tym podobne,

• metodach efektywnego zdobywania nowych klientów,

• sposobach na pokonywanie bariery komunikacyjnej w procesie sprzedaży oraz obsługi telefonicznej klienta,

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• metodach skutecznego zainteresowania klienta przekazywaną ofertą

• zasadach, metodach oraz warunkach pracy na stanowisku telemarketera,

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s