Praca w telemarketingu

telemarketing jest zajęciem dość trudnym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych predyspozycji, związanych głównie z łatwością nawiązywania kontaktu oraz otwartości komunikacyjnej. Żeby podjąć pracę w telemarketing (więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (więcej: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php), koniecznym jest też posiadanie wielu zdolności, w celu przeprowadzania rozmów na możliwie wysokim poziomie i z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Aby praca w telemarketing (więcej szczegółów: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (szczegóły tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) była zadowalająca, poza określonymi cechami charakteru oraz nierzadko wrodzonymi umiejętnościami, należy zadbać też o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do wykonywania tego zawodu. Brak wiedzy oraz kompetencji powoduje bowiem nie tylko stres osoby pracującej w telemarketingu, lecz też w znaczącym stopniu wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy, co w skrajnych okolicznościach spowodować może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje określony telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje wiele firm specjalizujących się w przeprowadzaniu szkoleń oraz kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o profesję telemarketera. Podczas takiego szkolenia dowiedzieć się one mogą o:

• metodach radzenia sobie z trudnymi rozmowami, takimi jak zastrzeżenia i niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, niewygodne pytania i tym podobne,

• sposobach skutecznego zainteresowania klienta ofertą

• metodach pokonywania bariery komunikacyjnej w procesie sprzedaży oraz obsługi telefonicznej klienta,

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

Więcej informacji na ten temat jest dostępnych pod tym adresem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Call_center

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s