Kariera w marketingu telefonicznym

target marketing

Marketing telefoniczny jest zajęciem dość trudnym. Jego wykonywanie wymaga posiadania pewnych cech, związanych przede wszystkim z łatwością nawiązywania kontaktu i otwartości komunikacyjnej. Aby podjąć pracę w telemarketing (więcej informacji: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u, niezbędnym jest również posiadanie wielu zdolności, w celu prowadzenia rozmów na możliwie jak najwyższym poziomie i z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Aby praca w telemarketing (więcej informacji znajdziesz na tej stronie: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (więcej informacji: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) była satysfakcjonująca, poza określonymi cechami charakteru oraz nierzadko wrodzonymi predyspozycjami, należy zadbać również o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do pracy w tym zawodzie. Brak wiedzy i kompetencji przynosi bowiem nie tylko stres osobie zatrudnionej w marketingu telefonicznym, lecz także w dużej mierze wpływa na obniżenie poziomu satysfakcji klienta z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej, co w skrajnych okolicznościach spowodować może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje dany telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje kilka przedsiębiorstw specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń oraz kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o profesję telemarketera. W czasie takiego szkolenia dowiedzieć mogą się one o:

• metodach skutecznego zdobywania nowych klientów,

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• zasadach, metodach oraz warunkach pracy na stanowisku telemarketera,

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s