Praca w świecie w telemarketingu

marketing bezpośredni

telemarketing (szczegóły na tej stronie: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) jest zajęciem stosunkowo trudnym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych cech charakteru, związanych w dużej mierze z łatwością nawiązywania konwersacji oraz otwartości komunikacyjnej. Aby podjąć pracę w marketingu telefonicznym, niezbędnym jest także posiadanie wielu zdolności, w celu przeprowadzania rozmów na możliwie jak najwyższym poziomie i z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Żeby praca w marketingu telefonicznym była zadowalająca, poza pewnymi cechami charakteru oraz często wrodzonymi predyspozycjami, należy zadbać także o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do pracy w tym zawodzie. Brak wiedzy oraz kompetencji przynosi bowiem nie tylko stres osobie zatrudnionej w telemarketing (więcej szczegółów pod adresem)u (szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php), lecz też w znaczącym stopniu wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej, co w skrajnej sytuacji wywołać może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje określony telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje kilka firm specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń oraz kursów, przeznaczonych dla osób ubiegających się o profesję telemarketera. Podczas takiego szkolenia dowiedzieć się one mogą o:

• metodach skutecznego zainteresowania klienta przekazywaną ofertą

• sposobach na pokonywanie bariery komunikacyjnej w procesie sprzedaży i obsługi telefonicznej klienta,

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• zasadach, metodach i warunkach pracy na stanowisku telemarketera,

• metodach radzenia sobie z trudnymi rozmowami, takimi jak zastrzeżenia oraz niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, trudne pytania i tym podobne,

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s