Praca w świecie w telemarketingu

telemarketing jest zajęciem niełatwym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych cech charakteru, związanych w znacznym stopniu z łatwością nawiązywania konwersacji i otwartości komunikacyjnej. Żeby podjąć pracę w marketingu telefonicznym, niezbędnym jest także posiadanie wielu umiejętności, w celu prowadzenia rozmów na możliwie wysokim poziomie i z jak najbardziej satysfakcjonującym jej efektem.

Żeby praca w marketingu telefonicznym była zadowalająca, poza pewnymi cechami charakteru oraz nierzadko wrodzonymi umiejętnościami, zadbać należy również o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do pracy w tym zawodzie. Brak wiedzy oraz kompetencji przynosi bowiem nie tylko stres osobie zatrudnionej w telemarketing (więcej szczegółów znajdziesz tutaj: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u, lecz również w dużej mierze wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej, co w skrajnej sytuacji wzbudzić może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje dany telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń oraz kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o profesję telemarketera. Podczas takiego szkolenia dowiedzieć się one mogą o:

• metodach pokonywania bariery komunikacyjnej w procesie sprzedaży oraz obsługi telefonicznej klienta,

• najczęstszych błędach popełnianych przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• sposobach radzenia sobie z trudnymi rozmowami, takimi jak obiekcje i niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, kłopotliwe pytania oraz tym podobne,

• metodach efektywnego zdobywania nowych klientów,

• oraz tym podobnych działaniach, mających wpływ w znacznym stopniu na przyrost wskaźników efektywności działań telemarketing (więcej szczegółów tutaj)owych (szczegóły pod tym adresem).

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s