Zatrudnienia w telemarketingu

Marketing telefoniczny jest zajęciem dość trudnym. Jego wykonywanie wymaga posiadania pewnych cech, związanych w znacznym stopniu z łatwością nawiązywania kontaktu i otwartości komunikacyjnej. Aby podjąć pracę w marketingu telefonicznym, niezbędnym jest również posiadanie licznych umiejętności, w celu przeprowadzania rozmów na możliwie wysokim poziomie i z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Żeby praca w marketingu telefonicznym była zadowalająca, poza określonymi cechami charakteru oraz nierzadko wrodzonymi umiejętnościami, należy zadbać też o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do wykonywania tego zawodu. Brak wiedzy i kompetencji przynosi bowiem nie tylko stres osobie zatrudnionej w telemarketing (więcej informacji: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (więcej szczegółów na stronie: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php), lecz też w dużej mierze wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej, co w skrajnej sytuacji spowodować może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje dany telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje wiele firm specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń oraz kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o profesję telemarketera. W czasie takiego szkolenia dowiedzieć mogą się one o:

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• sposobach efektywnego zainteresowania klienta przekazywaną ofertą

• metodach pokonywania bariery komunikacyjnej w procesie sprzedaży oraz obsługi telefonicznej klienta,

• i tym podobnych działaniach, przekładających się w zdecydowanym stopniu na przyrost wskaźników skuteczności aktywności telemarketing (dodatkowe informacje tutaj)owych (dodatkowe informacje pod tym adresem).

Więcej materiałów na opisany temat jest dostępnych tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Call_center

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s