Praca w telemarketingu

telemarketing (więcej szczegółów można znaleźć pod tym adresem: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) jest zajęciem stosunkowo trudnym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych cech, związanych w znacznym stopniu z łatwością nawiązywania kontaktu i otwartości komunikacyjnej. Aby podjąć pracę w telemarketingu, niezbędnym jest również posiadanie wielu zdolności, w celu przeprowadzania rozmów na możliwie wysokim poziomie i z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Aby praca w marketingu telefonicznym była satysfakcjonująca, poza określonymi cechami charakteru oraz nierzadko wrodzonymi umiejętnościami, zadbać należy też o odpowiednie przygotowanie merytoryczne do pracy w tym zawodzie. Brak wiedzy i kompetencji powoduje bowiem nie tylko stres osoby pracującej w telemarketing (szczegóły na stronie: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php)u (więcej szczegółów na stronie), lecz też w znaczącym stopniu wpływa na obniżenie poziomu satysfakcji klienta z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej, co w skrajnej sytuacji wzbudzić może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje określony telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje kilka przedsiębiorstw specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń i kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o zawód telemarketera. W czasie takiego szkolenia dowiedzieć się one mogą o:

• sposobach radzenia sobie z trudnymi rozmowami, takimi jak obiekcje i niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, kłopotliwe pytania i tym podobne,

• metodach skutecznego zdobywania nowych klientów,

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

• zasadach, metodach oraz warunkach pracy na stanowisku telemarketera,

• oraz tym podobnych działaniach, przekładających się w znacznym stopniu na przyrost wskaźników skuteczności działań telemarketingowych.

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s