Kariera w marketingu telefonicznym

cati

telemarketing (szczegóły: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php) jest zajęciem stosunkowo trudnym. Jego wykonywanie związane jest z posiadaniem pewnych cech charakteru, związanych w dużej mierze z łatwością nawiązywania kontaktu i otwartości komunikacyjnej. Żeby podjąć pracę w telemarketingu, niezbędnym jest również posiadanie wielu zdolności, w celu prowadzenia rozmów na możliwie jak najwyższym poziomie oraz z jak najbardziej zadowalającym jej efektem.

Aby praca w telemarketingu była satysfakcjonująca, poza określonymi cechami charakteru oraz często wrodzonymi umiejętnościami, zadbać należy także o właściwe przygotowanie merytoryczne do pracy w tym zawodzie. Brak wiedzy oraz kompetencji przynosi bowiem nie tylko stres osobie zatrudnionej w telemarketingu (dodatkowe informacje znajdziesz pod tym adresem: http://www.targetmarketing.pl/call-center/telemarketing/index.php), lecz także w znaczącym stopniu wpływa na obniżenie poziomu zadowolenia klienta z przeprowadzonej rozmowy, co w skrajnej sytuacji wzbudzić może niechęć do firmy, na zlecenie której pracuje dany telemarketer.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, istnieje kilka przedsiębiorstw specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń i kursów, dedykowanych osobom ubiegającym się o profesję telemarketera. W czasie takiego szkolenia dowiedzieć się one mogą o:

• metodach efektywnego zdobywania nowych klientów,

• sposobach radzenia sobie z sytuacjami trudnymi w trakcie przeprowadzanej rozmowy, takimi jak uwagi i niechęć do podjęcia współpracy przez klienta, trudne pytania oraz tym podobne,

• sposobach efektywnego zainteresowania klienta przekazywaną ofertą

• najczęściej popełnianych błędach przez osoby pracujące w tym zawodzie,

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s